Představujeme Apple Watch Series 5

Představujeme Apple Watch Series 5

Společnost Apple na své zářijové Keynote v americkém San Franciscu představila 5. generaci nejdokonalejších chytrých hodinek na světě. Apple Watch Series 5 přináší kromě AlwaysOn displeje spoustu nových funkcí, precizní design a zpracování. 

Displej nikdy nespí

Hodinky s AlwaysOn displejem, který nikdy nespí. Nový Retina displej s jemností 326 ppi na hodinkách Apple Watch Series 5 je navržen tak, aby byl v každé poloze čitelný. Při pootočení zápěstí se displej navíc zcela rozzáří. A to všechno se zachováním až 18hodinové výdrže baterie při jejich běžném provozu. Apple Watch Series 5 nabízejí dotykový LTPO OLED panel s úhlopříčkou 1,78" u 44mm verze a 1,57“ u 40mm verze. U většího displeje je rozlišení 448 x 368 px a u mešního 394 x 324 px. Maximální svítivost panelu činí 1 000 nitů, displej je perfektně čitelný i na ostrém slunci. Displej nabízí technologií Force Touch, která dokáže rozlišit míru přítlaku.

Měření EKG a srdečního tepu

Elektrokardiogram (nebo také EKG) je test, který zaznamenává načasování a intenzitu elektrických signálů doprovázejících srdeční stahy. Podle vašeho EKG záznamu se může váš praktický lékař dozvědět cenné informace o vašem srdečním rytmu a hledat v něm nepravidelnosti. Srdeční tepová frekvence je velmi důležitým ukazatelem toho, jak je na tom vaše tělo po zdravotní stránce. Svou srdeční tepovou frekvenci můžete sledovat a měřit během sportovních aktivit. Apple Watch umožňují zobrazit hodnoty pro chůzi, dýchání, cvičení a následný odpočinek v průběhu dne. Srdeční tep je možné změřit kdykoliv a opakovaně.

Měření okolního hluku

Prostřednictvím nové aplikace Hluk můžete své Apple Watch Series 5 nastavit tak, aby vás varovaly v případě, když se hluk v okolí dostane na takovou úroveň, která by mohla poškodit váš sluch. Hodinky v rámci aplikace využívají mikrofon, kterým zvuj odposlouchávají, ale nenahrávají. Pokud průměrná hladina hluku za uplynulé tři minuty dosáhne zvolené hranice decibelů nebo ji přesáhne, Apple Watch vám to oznámí na svém displeji.

Sledování menstruačního cyklu

Menstruační cyklus můžete sledovat v aplikaci Sledování cyklu na Apple Watch. Taky si můžete zapnout upozorňování na nadcházející menstruaci nebo plodné období. Dobrou zprávu máme i pro majitele starších generací Apple Watch. Aplikace Sledování cyklu je dostupná pro všechny generace s aktuální verzí watchOS 6.

Kroužky Aktivit

Apple Watch Series 5 vás budou neustále motivovat se hýbat, cvičit a nesedět celý den na zadku. Kroužky Aktivit budou neustále sledovat tvé pokroky a připomínat cvičení. Díky ukládání statistik pak můžeš poměřit síly s přáteli nebo jinými uživateli s hodinkami Apple Watch.

Apple Music a Spotify

Streamujte hudbu z Apple Music nebo z aplikace Spotify přímo na vašich Apple Watch. Pokud jste na Apple Watch Series 5 připojení k Wi-Fi nebo mobilním datům, můžete streamovat Apple Music, Spotify, uložené podcasty a audioknihy, i když u sebe nemáte iPhone.

Apple Pay

Apple Pay nabízí snadný a bezpečný způsob inicializace plateb prostřednictvím hodinek Apple Watch Series 5. Prostřednictvím karet uložených v aplikaci Wallet ve vašem iPhonu a přidaných do hodinek Apple Watch lze využít Apple Pay následujícími způsoby:

  1. Bezkontaktní platby u obchodníků
  2. Platby mezi uživateli prostřednictvím watchOS 4 (a novější) a aplikace Zprávy
  3. Jízdenky a tarifní jízdenkové karty

Důležitá oznámení přímo na zápěstí

Apple Watch Series 5 umožňuje přizpůsobení přijímání oznámení. V defaultním nastavení oznámení na vašich hodinkách zrcadlí nastavení iPhonu, ale to lze pro jednotlivé aplikace přizpůsbit. Oznámení, na která po doručení nezareagujete, jsou uložena do Oznamovacího centra. Na nepřečtené oznámení upozorňuje červená tečka u horního okraje ciferníku.

Baterie až na 18 hodin provozu

Po úplném nabíjení by hodinky Apple Watch Series 5 měly zvládnout 18 hodin běžného provozu včetně průběžného zjišťování času, přijímání oznámení, používání aplikací a 60minutového tréninku. Testy celodenní výdrže baterií Apple Watch Series 5 provedl Apple v srpnu 2019 s předvýrobními Apple Watch Series 5 (GPS) spárovanými s iPhonem. Výdrž baterie závisí na používání, konfiguraci a mnoha dalších faktorech; skutečné výsledky se budou lišit.

Voděodolnost

Apple Watch Series 5 by se neměly používat při sportovním potápění, vodním lyžování ani jiných aktivitách, při kterých dochází ke kontaktu s vodou ve vysoké rychlosti. Apple Watch Series 5 sou voděodolné do 50 metrů podle normy ISO 22810:2010. To znamená, že se dají používat u hladiny, například při plavání v bazénu nebo v moři.

Cena

  • Verze 40 mm vhodné pro zápěstí s obvodem 130 - 200 mm nabízí Apple za 11 690 Kč
  • Verze 44 mm vhodné pro zápěstí s obvodem 140 - 220 mm nabízí Apple za 12 490 Kč 

Prohlédněte si Apple Watch Series 5

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více