Lékař žaluje Apple za porušení jeho patentu

Lékař žaluje Apple za porušení jeho patentu

Spor vznikl kvůli patentu, který byl udělen Dr. Josephu Wieslovi. Patent nese označení „Metoda a zařízení pro detekci fibrilace síní“. Patent byl udělen 28.března 2006 a je určen lidem, kteří tak mohou využívat fotopletysmografii i v neklinickém prostředí. Jedná se vlastně o stejný princip, který Apple využívá ve svých Apple Watch.

Doktor kontaktoval Apple a snažil se je informovat o svém patentu. Stalo se tak toku 2017, těsně po vydání Apple Watch Series 3. Žalobce tvrdí, že Apple odmítl s doktorem Wieselem jednat, a to i po tom, co jim doktor poslal detailní informace o svém patentu a jeho využití v zařízeních společnosti Apple. Funkce, která lidem umožňuje zjistit pravidelnost svého srdečního rytmu dle doktora zajistila nárůst odbytu hodinek Apple Watch.

Patent není zaměřen na hodinky, ale týká se pouze zařízeních, které je možné připojit k dalším přístrojům jako dodatečné příslušenství. Je tedy nepravděpodobné, že by doktor od Apple něco získal, navíc se nepodílel na vývoji hardwaru ani softwaru, který fotopletysmograf v hodinkách využívá. Každopádně i tak požaduje po Applu licenční poplatky, právní poplatky a vymáhání ušlého zisku. Celou částku by chtěl ještě třikrát znásobit, jelikož žaloba tvrdí, že Apple porušuje jeho patent úmyslně.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více