Která koupě se vyplatí – iPhone 12 nebo iPhone 12 Pro?

Která koupě se vyplatí – iPhone 12 nebo iPhone 12 Pro?

Uvažujete nad koupí nového iPhone 12, ale nevíte, která z verzí je lepší? Vyplatí se investovat o 5 000 korun více a pořídit si iPhone 12 Pro, nebo postačí i jeho „osekanější“ verze? Na tyto otázky naleznete odpověď v našem článku.

Displej

Ze všeho nejdříve si pojďme říci, v čem jsou telefony stejné. Oba dva disponují 6,1" OLED displejem, který nabídne rozlišení 2 532 x 1 170 px. Maximální jas displeje je také stejný a jediný rozdíl tak najdete pouze u tzv. „typického jasu“, který má iPhone 12 Pro větší. Typický jas u modelu iPhone 12 je 625 nitů, zatím co u modelu iPhone 12 Pro se jedná o 800 nitů.

Design

I po stránce designové příliš rozdílů nenajdete, jeden podstatný ale přeci jen existuje. Tím je použitý materiál. Telefon iPhone 12 je totiž vyrobený z kartáčovaného hliníku, v případě dražšího iPhone 12 Pro byla pro výrobu zvolena lesklá nerezová povrchová úprava. To však má vliv také na celkové hmotnosti telefonů. Levnější varianta váží 162 gramů, dražší pak 187 gramů. Oba telefony pak nabízejí také voděodolnost v hloubce až pěti metrů, a to po dobu 30 minut.

Výkon telefonu

Oba telefony jsou osazené procesorem Apple A14 Bionic, který je vybavený dvěma vysoce výkonnými jádry a čtyřmi účinnými jádry. V čem již rozdíl najdeme, je operační paměť. Ta disponuje v případě iPhone 12 4 GB, zatímco u verze Pro jde o 6 GB. Co se týče výdrže, zde již žádné rozdíly nenajdeme, oba telefony také podporují rychlé nabíjení.

Fotoaparát

Konečně! Až u fotoaparátu se dostáváme k zásadním rozdílům, které iPhone 12 Pro posouvají notně kupředu. Kromě faktu, že iPhone 12 Pro nabídne tři čočky fotoaparátu, místo dvou, disponuje také větším digitálním zoomem, portréty v nočním režimu či například možností nahrávat Dolby Vision HDR video se snímkováním 60 FPS, levnější verze nahrává se snímkováním pouze 30 FPS. V rámci fotografií pak v případě dražšího modelu oceníte také více operační paměti.

Různé varianty

Opomenout bychom ani neměli různé varianty, ve kterých se oba telefony nabízejí a prodávají. V rámci barev se můžeme setkat s pěti různými (černá, bílá, červená, zelená a modrá) v rámci iPhone 12 a čtyřmi (tichomořská modrá, zlatá, grafitová, stříbrná) v případě iPhone 12 Pro. Také v rámci vnitřního uložiště najdeme rozdílnou nabídku. V případě iPhone 12 máte na výběr z 64 GB, 128 GB a 256 GB verze, u iPhone 12 Pro se jedná o variantu 128 GB, 256 GB a 512 GB.

Na závěr

Obě verze telefonů jsou prakticky totožné a liší se pouze v drobných detailech. Největší rozdíly najdeme převážně u fotoaparátů, kde iPhone 12 Pro nabízí větší digitální zoom, tři fotoaparáty, Apple ProRAW či noční portréty. Abychom nezůstali nic dlužni, oba telefony také disponují 5G konektivitou.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více