Když iTunes Music Store slavil 25 milionů stažení

Když iTunes Music Store slavil 25 milionů stažení

V současné době je na trhu spoustu platforem, které vám nabízejí možnost legálního stažení nebo zakoupení hudby. Dříve tolik možností nebylo, a právě iTunes Music Store byl jeden z prvních, který umožňoval kupovat si oblíbenou hudbu online.

Úspěch celé platformy lze vidět na počtu stažení. Již v prosinci roku 2003 dosáhl iTunes Store 25 milionů stažení. Jelikož se tomu stalo právě v prosinci, oslavnou písní tohoto úspěchu se stala skladba „Let It Snow!“ od Franka Sinatry. Ještě větší úspěch to byl také proto, že v té době byl iTunes Music Store v provozu pouhých osm měsíců. Steve Jobs označil iTunes Store za bezesporu nejúspěšnější online obchod s hudbou.

Skrze svou platformu prodal Apple do července roku 2004 sto milionů skladbu. Tou stou miliontou prodanou skladbou se stal Somersault od Zero 7. V dnešní době již počet prodaných skladeb dosahuje řádově desítek miliard. Největší vzestup iTunes Music Store už je nejspíše za námi. V poslední době dávají firmy, umělci i uživatelé streamovacím službám, jako jsou Apple Music nebo Spotify. Lze ale vidět, že Apple následuje trendy, a i v rámci streamovacích hudebních služeb je stále mezi vedoucími firmami na trhu.

Podívejte se na starší verzi iTunes

Již v roce 2003 iTunes Music Store nabízel uživatelům obrovskou knihovnu skladeb, která čítala více jak 400 tisíc položek. Každou skladbu bylo možné zakoupit za necelý dolar. Kromě prodávání samostatných skladeb prodávala společnost také dárkové poukazy. V říjnu roku 2003 prodala společnost poukazy v hodnotě více než milion dolarů.

Hudba a Apple jde zkrátka ruku v ruce již od samého počátku.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více