iPhone může přistupovat k poloze i při vypnutí této funkce!

iPhone může přistupovat k poloze i při vypnutí této funkce!

Uživatelé narazili na problém nové generace iPhone 11 Pro. Telefon automaticky lokalizuje polohu i v případě, že jsou polohové služby vypnuté. Toto chování se na první pohled může zdát jako chyba, kterou přehlídli vývojáři v nové aktualizaci určené pro iOS. Podle vyjádření společnosti Apple se však jedná o běžné a očekávané chování systému.

"Jedná se o běžný jev, při kterém jsou aktivované polohové služby a zobrazuje se jejich symbol. Jedná se výhradně o systémové služy, které nemají možnost přepínání (manuální aktivace nebo deaktivace polohových služeb, pozn. red) v Nastavení."

S nejvyšší pravděpodobností je příčinou ultra-širokopásmový čip U1 a systém automaticky kontroluje, zda se uživatel se svým zařízením nepohybuje v oblasti, kde je používání ultra-širokopásmového připojení zakázané nebo nedostupné. Dle vyjádření společnosti Apple však tyto informace nejsou dále zpracovávány a odesílany na jejich servery. V následujících aktualizacích iOS bychom se měli dočkat nového nastavení, ve kterém bude možné vypnout nativní podporu ultra-širokopásmové technologie a tím i potřebu automatického zapínání polohových služeb v iPhonech.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více