iPhone 12 Pro a výdrž na baterii: Kdo to odnese?

iPhone 12 Pro a výdrž na baterii: Kdo to odnese?

Není žádným tajemstvím, že iPhone 12 ani v jedné ze svých konfigurací nenabídne kapacitu baterie alespoň srovnatelnou s předchozím modelem. Jak se ale nižší čísla projevují na výdrž na baterii v praxi?

Žhavá novinka z dílen Applu osvěžuje oblíbený design s ostrými hranami, který se objevil s iPhonem 5. Co se týče vnitřností, topmodel společnosti nabídne podporu 5G a také přepracovaný procesor A14 Bionic. S výkonem navýšeným až o 50% ale vyvstává poměrně zásadní otázka. Je procesor dost úsporný, aby ho uživila i o poznání menší baterie, která nyní nabídne 2815 mAh?

Výdrž na baterii: úctyhodný výsledek?

Realista pohledem do specifikací jistě pocítí, že bude třeba nabíjet poměrně často. Vskutku iPhone 12 Pro není telefon, který byste s klidem v duši nechali dva dny bez doteku nabíječky. Průměrný uživatel by se ale měl dostat na výdrž okolo dne a půl, což potrvrdilo i několik testů. To není vůbec špatné, co říkáte?

Problém ovšem nastává, pokud dáte telefonu pořádně zabrat. Výdrž na baterii pak rapidně klesá a může i negativně ovlivnit uživatelský zážitek. Tedy záleží na tom, co po telefonu budete chtít:

Síla při běžných činnostech

Pořizujete si iPhone 12 Pro za účelem prohlížení internetových stránek, nějakého toho mailingu, zkrátka primárně na lehčí kancelářskou práci? Pak se o výdrž na baterii nemusíte strachovat. V testu od serveru PhoneArena je patrné, že se podařilo Applu vyvinout velmi povedeného pomocníka nejednomu manažerovi.

iPhone 12 Pro vydrží prohlížet webový obsah okolo dvanácti a půl hodiny, což je ve srovnání s předchůdcem o necelé čtyři hodiny více. Z konkurentů se vytáhl především Google Pixel 5, který nabízí o deset minut déle, případně Samsung Galaxy S20 FE, jenž má výdrž v tomto ohledu totožnou. Oba konkurenti ale nabízí kapacity vyšší než 4000 mAh, smekám klobouk.

Kde je kámen úrazu?

Skoro poloviční kapacita baterie oproti konkurenci se samozřejmě musí projevit jinde. Například přehrávat video na YouTube vydrží iPhone 12 Pro v průměru šest hodin a osmačtyřicet minut. Kulhá tak za avizovanou konkurencí nejméně o dvě hodiny.

Nízkou kapacitu ovšem odnesou především milovníci mobilních her. Náročné hraní spálí 2815 mAh asi za tři hodiny. Google Pixel 5 jich vydrží například pět a Samsung Galaxy S20 FE dokonce osm a půl.

Shrnutí

Pojďme si nalít čistého vína. iPhone 12 Pro ani iPhone 12, který nabídne stejnou kapacitu baterie, rozhodně nejsou průkopníky na poli výdrže. Když přijde na multimédia a hraní her, řadí se spíš k průměru. Pokud ale iPhone kupujete jako většina primárně na brouzdání internetem a sociálními sítěmi nebo lehkou pracovní činnost, pak není co řešit. Asi se budete muset spokojit s nabíjením každý večer, kdo to dnes ale nedělá…

Jakou reakci ve vás vyvolává kapacita baterie iPhone 12 Pro? Chystáte se ke koupi nebo ještě rok počkáte? Nezapomeňte se vyjádřit v komentáři.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více