Instagram v České republice začal skrývat počet lajků

Instagram v České republice začal skrývat počet lajků

Po úspěšném testování, které začalo tento rok v létě v Austrálii, Brazílii, Kanadě nebo Japonsku nyní novinka dorazila i do Evropy. Po Irsku a severských zemích je nyní vidět i u některých účtů v České republice. Zpravidla se jedná o profily s tisíci a desetitisíci fanoušků. A o co přesně, že se jedná?

Instagram začal skrývat počet lajků u příspěvku

I nadále uvidíte, kdo z vašich přátel označil příspěvky ostatních uživatelů pomocí srdíčka. Rovněž si můžete zobrazit kompletní seznam u těchto příspěvků, ale již neuvidíte konečný součet. U vlastních příspěvků nebude změna tak výrazná.

Konečný počet „To se mi líbí“ u svých příspěvků bude i možné nadále sledovat. Neuvidíte jej však ihned, ale až po kliknutí na seznam uživatelů. V případě, že takto rozkliknete příspěvek jiného uživatele, celkový počet označení „To se mi líbí“ nebude dostupný.

Jedná se pravděpodobně o jednu z nejvýraznějších změn v systému fungování a vnímání celé platformy. Mark Zuckerberg se k zamýšlenému závěru vyjádřil na F8 následovně: “We want people to be less interested in how many likes a post gets, and focus more on connecting with other people.”. Tedy v překladu „Našim záměrem je, aby se lidé méně zajímali o to, kolik jejich příspěvky získají lajků a více se zaměřili na propojení s ostatními lidmi.“.

Nyní se nabízí otázka, jak tato úprava ovlivní placené spolupráce a propagace produktů a služeb skrz uživatele od poptávajících firem, které jsou nyní orientovány výhradně na čísla a jednoznačný dosah příspěvků. Jednotlivé firmy pravděpodobně budou nuceni být důslednější v analýze vybraných profilů a v jejich organickém dosahu. Lajky v současném podobě představují falešnou hodnotu úspěchu profilu, na základě které jsou majitelé těchto profilů osloveni ke spolupráci.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více