Hledání chyb v systému Apple se vyplatí. Přijít si můžete až na 34 milionů

Hledání chyb v systému Apple se vyplatí. Přijít si můžete až na 34 milionů

V posledních dnech Apple spustil svůj nový bug bount program. Program je určen pro každého, kdo dokáže v jejich systémech najít důležité bezpečnostní nebo operační chyby. Program fungoval i dříve, teď je ale rozšířen o další oblasti hledání chyb. Zvýšeny byly také odměny.

Do dnešního dne jste se do bug bounty programu mohli zapojit pouze tak, že jste dostali pozvánku. Chyby jste pak mohli hledat pouze v iOS. Díky novému systému ale Apple odmění každého, kdo najde a popíše chybu na jakémkoliv zařízení a systému v rámci iOS, macOS, tvOS, watchOS a dokonce iCloudu.

Kromě tohoto rozšíření se uživatelé a nadšení white hackeři dočkali také zvýšení maximální odměny za odhalení chyby. Odměna se zvedla z 200 tisíc dolarů na 1 milion dolarů. Úspěšný lovec bugů si tak může přijít v přepočtu na 23 milionů korun. Nejvyšší odměna má ale svá pevně daná specifika. Útok na zařízení musí probíhat po síti a bez interakce uživatele. Zároveň se chyba musí týkat jádra operačního systému. Běžnější chyby, jako je obcházení bezpečnostního kódu apod. je odměňován menšími částkami v řádech stovek tisíc dolarů. Testovat můžete také betaverze nových systémů, kde si lze vydělat ještě větší peníze. V této oblasti totiž Apple nabízí až 1,5 milionu dolarů, což je v přepočtu nějakých 34 milionů korun.

Každá chyba ale také neprojde, všechny problémy musí být detailně popsány a zaznamenán musí být také stav zařízení, při kterém byla chyba nalezena. Pomůckou pro hledače chyb budou také nové iPhony, na kterých by mělo být snazší případné chyby hledat. Tyto modely budou umožňovat přístup do operačního systému a Apple je bude vybraným hackerům/hledačům distribuovat v průběhu roku.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více