Google pracuje na vlastním herním studiu s Stadia

Google pracuje na vlastním herním studiu s Stadia

Google se připravuje na spuštění cloudové služby Stadia, která hráčům po celém světě umožní hrát hry bez nutnosti vlastnictví výkonných herních sestav a nejnovějšího hardwaru. Společnost současně oznámila i založení vlastního herního studia, které pro tuto službu bude připravovat herní tituly. Na rozdíl od běžných konzolí hry běží na serverech Googlu, které mají dostatečně velký výkon pro jejich provoz.

Projekt Stadia ve světě startuje již tento měsíc. Hráči v České republice si však budou muset počkat o něco déle, protože Česká republika není v první vlně distribuce. K ovládání hráči využijí Chromecast, speciální ovladač a aktivní předplatné. V budoucnu se očekává i rozšíření mezi další zařízení jako notebook, tablety, telefony a ovladače současných konzolí.

Prohlédněte si ovladač dostupný k Google Stadia

Stadia bude k dispozici v placené i bezplatné verzi. Verze zdarma ponese název Basic, její spuštění však společnost odkládá až na příští rok. V tom letošním bude dostupná pouze placená verze s označením Pro, která bude stát měsíčně 9,99 eur.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více