Dočkáme se letos iPhonu bez výřezu?

Dočkáme se letos iPhonu bez výřezu?

Již to je nějaká doba, kdy se na svět dostala informace o možném využití obou typů biometrické autentifikace v nadcházejících iPhonech. Apple má nový patent pro uložení Touch ID přímo pod displejem. Face ID ale pravděpodobně zůstane stále zachované, takže bude zabírat místo v přední části iPhonu, kde je mnohým fanouškům trnem v oku kvůli výřezu pro uložení technologie.

Někteří analytici vidí problém výřezu optimističtější optikou. Švýcarská banka Credit Suisse zveřejnila scénář, podle kterého by měl Apple v roce 2020 představit nový design displeje. Displej by podle nich neměl využívat Face ID, ale pouze Touch ID a TrueDepth kameru umístěnou pod obrazovkou.

Pokud by byla domněnka Švýcarů správná, Apple by tím dal přednost formě před funkcí, což by bylo v rámci Apple poměrně nezvyklé. Face ID je totiž to nejrychlejší a nejbezpečnější, co můžete v rámci biometrického ověřování na trhu sehnat. Pravděpodobnost, že váš iPhone odemkne skrze Face ID někdo jiný je velice nízká, konkrétně 1 ku milionu. Nutno podotknout, že někteří uživatelé stále raději využívají dotykovou biometrii. Těžko říct, jaký vliv bude mít autentifikace na prodejnost nových modelů. Prostor, který by se uvolnil při vyřazení Face ID by dovoloval zmenšit výřez, který mnohým zákazníkům na iPhonech vadí.

Nutno ale zůstat u funkce, která je stále to nejdůležitější. Konkurenční Samsung nabídnul senzor otisků v modelu Galaxy S10. Bohužel technologie se nesetkala s úspěchem a jednomu uživateli stačilo pouze 10 minut a 3D tiskárna, aby tuto ochranu obešel. V modelu S10 zase stačilo přelepit telefon ochrannou fólií a rázem ho mohl odemknout kdokoliv. Mnoho bankovních institucí v těchto zařízeních zablokovalo funkce spojené s otiskem prstů, takže je vidět, že problém je opravdu veliký a otisky prsů v telefonech stále nejsou dostatečně bezpečné.

Předpověď švýcarské banky se ale pravděpodobně nevyplní. Přestože všechny prvky, které by podle analytiků měly v novém iPhonu být reálně existují, jsou stále v rané fázi vývoje. Je možné, že se Apple v budoucnu vydá cestou stylového displeje bez okrajů a výřezů, ale pravděpodobně to nebude tento rok.

Je velice nepravděpodobné, že by se Applu tak rychle podařilo implementovat Face ID a fotoaparát pod displej. Možné ale je, že jeden z modelů iPhone 12 nabídne zákazníkům full screen displej bez Face ID a ověřování bude fungovat pouze na bázi otisků prstů.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více