Displeje iPhonů 12 budou tenčí a úspornější

Displeje iPhonů 12 budou tenčí a úspornější

Výdrž iPhonu je vždy dosti individuální. Odvíjí se od výdrže baterie, jejího stáří a samozřejmě také aktivit, které na telefonu provádíte. Ať už máte s výdrží baterie jakoukoliv zkušenost, Apple je za nízkou výdrž svých iPhonů neustále kritizován. Největší zlepšení bylo zřetelné u iPhonů 11 Pro, které již s výdrží nemají žádný problém. Internet tak přestal chrlit stížnosti a uživatelé začali být spokojení. Apple si uvědomil, jak moc je výdrž baterie důležitá a v nových iPhonech 12 ji pravděpodobně ještě zvýší. Zásluhu by na tom měly mít tenčí a úspornější displeje.

Dle zpráv korejského webu The Elec by měly být nové iPhony vybaveny novou generací OLED displejů od společnosti LG. Nová generace by měla vyčnívat hlavně díky sjednoceným vrstvám displeje. Díky nim bude displej tenčí a zároveň také levnější v rámci výroby. Menší prostor pro displej znamená větší prostor pro další komponenty. Vyšší kapacitu by tak mohla dostat právě větší baterie.

Nové displeje by měly využívat technologii podsvícení LTPO. Ta má za úkol snižovat energetické zatížení displeje. Displej by tak nemusel tolik vyčerpávat baterii. LTPO využívá např. Apple Watch Series 4 a 5. Oproti nynějším displejům by měla LTPO technologie snížit energetické zatížení baterie o 15 %. To už je poměrně dost energie, kterou ušetříte a můžete ji věnovat práci nebo aplikacím místo provozu samotného telefonu. Pokud by tak nové iPhony získaly jak větší baterii, tak LTPO technologii a úspornější procesor, mohl by se na trhu objevit produkt s opravdu úctyhodnou výdrží.  Dané vylepšení by mělo oproti stávajícím iPhonům přidat i několik hodin výdrže navíc.

IPhony 12 by měly být představeny letos. Pravděpodobně v klasickém termínu v první polovině září. Do prodeje by se pak měly dostat na konci třetího nebo čtvrtého týdne v září. Zařízení by měla uživatelům nabídnout nový design, který vychází ze starších iPhonů 4 a 5, podporu 5 G sítí, 6 GB RAM a 3D senzor pro trojrozměrné snímání objektů.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více