Denní hlášení se Siri konečně přichází

Denní hlášení se Siri konečně přichází

Znáte to. Ráno spěcháte a nevíte kam dřív skočit. Ještě chcete zkontrolovat, jaké schůzky vás během dne čekají, jestli si s sebou do práce vzít deštník anebo ne a co nového se událo ve světě.

Zjišťovat vše na iPhone zabírá spoustu času a vy navíc nutně potřebujete volné ruce, abyste si mohli uvařit a v klidu vypít svou ranní kávu? Doporučujeme vyzkoušet novou funkci denního reportu, se kterou Apple konečně přichází.

Zatímco konkurenční Alexa a Google Assistant jsou už dávno schopni takové denní hlášení podat, Siri tuto možnost až do posledního softwarového update iOS14.2 neměla. Trvalo to, ale dočkali jsme se a tato funkce je nyní dostupná pro naše HomePod a iPhone.

Aby vše fungovalo, je potřeba provést update svých zařízení na iOS14.2. Jak na to? Otevřete si na svém iPhone aplikaci “Domácnost”, klikněte na ikonku domečku v horním levém rohu, poté ze zobrazených možností vyberte “Nastavení domácnosti”. Posunujte dolů a klikněte na “Update software” v části “Reproduktory a televizory”. Jakmile máte update nainstalován, můžete vyzkoušet, jak nová funkce funguje. Jednoduše se Siri zeptejte “Hey Siri, what's my update?” anebo “Hey Siri, read my daily routine.”

O čem je Siri schopná nás prostřednictvím denního hlášení informovat? Kromě předpovědi počasí dle aktuální polohy nám oznámí, jaké schůzky nás v daný den čekají, o provozu do míst, kam se během dne chystáme a o novinkách ze seriózních zdrojů. K těm má přístup přes aplikaci “Podcasty”.

Chceme-li používat pro denní hlášení HomePod, je potřeba aby byl připojený ke stejné Wi- Fi jako je náš iPhone. Důvod je jednoduchý - HomePod potřebuje přístup k našemu kalendáři v iPhone, aby byl schopen nás upozornit na naplánované schůzky. Výhodou je také to, že díky schopnosti rozpoznat hlasy dokáže Siri na HomePod podat hlášení podle konkrétní osoby, která se zrovna dotazuje.

Jednu vadu na kráse tento dlouho očekávaný update má - bohužel není možné si ho přizpůsobit podle svých potřeb. Musíte si tedy vyslechnout celé hlášení, včetně novinek a informací o provozu, i když třeba chodíte do práce pěšky a dopravní situace je vám ukradená.

Máme velkou radost, že jsme se tohoto dlouho očekávaného vylepšení dočkali. Zároveň doufáme, že tím to nekončí a brzy budeme schopni si obsah hlášení personalizovat podle našich požadavků.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více