Apple Watch by v budoucnu mohly disponovat joystickem

Apple Watch by v budoucnu mohly disponovat joystickem

Stávající ovládání Apple Watch je založeno na využívání digitální korunky. Ta by mohla být v budoucnu vyměněna za joystick. Kromě změn v ovládání bychom se měli dočkat také dalších funkcí, které zlepšují a zpřesňují detailní monitorování zdravotního stavu.

Jelikož jsou Apple Watch stále více využívané a uživatelé si zvykají na využívání celého ekosystému Apple, mohly by právě hodinky projít další revoluční úpravou. Pro mnohé uživatele je právě spojení hodinek a telefonu vstupní branou do celého ekosystému Apple.

Apple Watch jistě nikoho nepřekvapí klasickým ovládáním, jako jsou postranní tlačítka, dotykový displej, hlasové ovládání a klasická digitální korunka, díky které můžete např. provádět EKG. Apple teď ale přemýšlí o novém způsobu ovládání. Digitální korunku by mohl nahradit joystick, který by byl ergonomicky tvarovaný a bylo by s ním možno pohybovat ve všech směrech. Uživatel hodinek by položil prst na malé kolečko a krouživými pohyby volil mezi funkcemi, který by měly hodinky vykonávat. Kromě ovládání směru by joystick rozpoznával také sílu stisku, jako je tomu např. u displejů.

Revoluční ovládání by se mělo skládat z několika rozdílných vrstev. Hodní vrstva by sloužila k ovládání pohybu a šlo by s ní manipulovat. Nižší vrstvy konstrukce by již byly statické a zajišťovali by rozpoznávání změn směru ovládání a intenzity dotyku. Joystick by se po každé akci vrátil do původní polohy a byl připraven na další pokyny uživatele. Těžko říct, jak by se novinka ujala mezi stávajícími uživateli, jelikož stávajícímu řešení není takřka co vytknout, je tedy otázkou, jestli je změna ovládání opravdu nutná a přinese efektivnější ovládání.

Uvidíme, jak se Apple s novým konceptem vypořádá a zdali ho z patentovaného konceptu opravdu začlení do svých nových modelů Apple Watch.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více