Apple uvedl nová bezdrátová sluchátka AirPods Pro

Apple uvedl nová bezdrátová sluchátka AirPods Pro

Apple zhruba před hodinou prostřednictvím tiskové zprávy představil nová sluchátka AirPods Pro. Nebylo tak žádným překvapením, protože uvedení právě této řady sluchátek se předpokládalo již delší dobu a načasování před Vánocemi je zcela logické. 

Na první pohled zaujmou novým designem a podporou dlouho očekávaných funkcí, které mohou zlepšit samotnou kvalitu poslechu. Společnost tak jednoznačně cílí na náročnější uživatele. Tomu odpovídá i samotná cena, která byla pro český trh stanovena na 7 290 Kč

Design sluchátek

Na rozdíl od klasické varianty sluchátek AirPods nabízí tzv. In-ear design, známější pod pojmem „špunty do uší“. Na výběr je hned ze tří různých velikostí, ze kterých si jistě vybere větší množství zákazníků, než tomu bylo u klasické varianty. S výběrem správné velikosti napomáhá přímo software sluchátek, který na základě nasazení dokáže poradit, zda jste si vybrali správnou velikost pro vaše uši. Všechny velikosti špuntů jsou součástí balení.

Potlačení okolního hluku

Pravděpodobně nejočekávanější novinkou sluchátek AirPods Pro je využití technologie aktivního potlačení hluku (active noise cancelling, ANC). Sluchátka mají dva integrované mikrofony. První z nich poslouchá vnější okolí a zvuky, druhý snímá vnitřní zvuky. Na základě řady algoritmů pak kompenzují zvuk, který jde do sluchátek. Sluchátka lze softwarově nastavit do režimu tzv. propustnosti, kdy mikrofony propouští venkovní zvuk tak, abyste dostatečně dobře slyšeli a mohli vnímat své okolí. O zpracování zvuku se zde stará čip Apple H1 s deseti audio jádry. 

Cena

Technologická vyspělost sluchátek, unikátní design, zvýšená voděodolnost, možnost výběru velikosti špuntů a spousta dalších vychytávek. To vše se samozřejmě promítlo i do ceny sluchátek. Jestli jste čekali podobnou cenu jako u klasické verze AirPods, pak budete patrně mírně zklamaní. Cena 7 290 Kč je oproti druhé generaci AirPodů s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem, za které zaplatíte 5 790 Kč (s klasickým pouzdrem bez možnosti bezdrátového nabíjení za 4 790 Kč), poněkud vyšší.

Co si myslíte o nových AirPods Pro? Stojí podle vás za investici více než 7 tisíc kroun? Máte s nimi již praktickou zkušenost? Napište nám svůj názor a první dojmy do komentářů. My se jdeme pustit do hlubšího testování sluchátek a především technologie aktivního potlačení hluku.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více