Apple si nechal patentoval Touch ID v displeji

Apple si nechal patentoval Touch ID v displeji

Vývojáři a technologové Apple v současné době pracují a zdokonalují oba dva biometrické systémy, které společnost ve svých zařízeních využívá. Jde o Touch ID a Face ID systémy, díky kterým nemusíte telefon odemykat pomocí kódu, ale zařízení vás pozná samo od sebe, a to buď pomocí snímání otisku prstu nebo snímání obličeje.

Optické snímání prstů v displeji

Nový patent je založen na využívání optického snímání otisků prstů přímo v displeji. Snímání by tak bylo dostupné po celé ploše displeje, a ne pouze na jednom místě.

Kromě současných iPhonů využívají Touch ID také 13 a 15 palcové MacBooky Pro a MacBook Air. Využívaná technologie funguje na principu snímání části otisku, kterou následně porovnává s uloženým vzorem. Nový 16 palcový MacBook Pro již využívá optické snímání, které může být umístěno přímo v displeji zařízení. Otázkou je, v jaké podobě se objeví Touch ID také na iPhonech. Možností také je, že nová verze Touch ID nahradí Face ID nebo budou nová zařízení využívat oba dva systémy.

Výhody a nevýhody technologie

Každá věc má ale své plusy a mínusy. Výhodou Face ID je rychlost a okamžité ověření bez dalšího potvrzování. Nevýhodou je prostorová náročnost, jelikož technologie vyžaduje prostor v přední části zařízení. Notch v horní části displeje ukrývá nejen přední kameru, ale také technologii pro snímání tváře a mnozí uživatelé a fanoušci tuto konstrukci kritizují.

Touch ID pod displejem by tak na rozdíl od Face ID mohla uvolnit prostor v přední části zařízení a umožnit tak vývoj a konstrukci užších okrajů nebo designu bez okrajů. Těžko říct, jak Apple s novým patentem naloží a jestli nová technologie odstartuje revoluci v designu iPhonů.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více