Apple se chystá prodat tento rok 100 milionů iPhonů

Apple se chystá prodat tento rok 100 milionů iPhonů

Minulý rok si nové iPhony 11 a 11 Pro našly cestu k více než 80 milionům majitelům. Čtvrtinový nárůst by byl pro Apple opravdu znatelným zvýšením odbytu. Pro rok 2020 si tak Apple předsevzal opravdu velkolepé cíle. Doposud se prodeje iPhonů stabilně pohybují v rozmezí 5 % nárůstu nebo poklesu. Firma má tak poměrně stabilní pozici na trhu.

Důvodem k optimistickým vizím je nový iPhone 12, který na trh přijde s podporou očekávaného 5G. Kromě 5G bude telefon disponovat dalšími technologickými vylepšeními a v rámci hardwaru by měl nabídnout mnohem více, než předchozí iPhone 11. Apple tak spoléhá na to, že 5G a zvýšení výkonu bude pro zákazníky natolik lákavou nabídkou, že v roce 2020 dokáže společnost prodat 100 milionů iPhonů.

Novinka ve formě 5G by se mohla projevit také na vyšší ceně nového modelu. Vyšší cena by ale mohla způsobit problémy v plnění předsevzatých prodejních cílů. Apple v nedávné době navíc avizoval snižování cen nových produktů. Takže uvidíme, jak si Apple poradí a jaká bude cenová politika pro dosažení nastavených cílů. Nám nezbývá než čekat.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více