Apple představil nový 13palcový MacBook Pro s čipem M1

Apple představil nový 13palcový MacBook Pro s čipem M1

V úterý společnost Apple představila 13palcový MacBook Pro s čipem Apple M1. Výkonný procesor s integrovaným grafickým čipem bez problémů zvládne i práci s pokročilou 3D grafikou a střihem videa. MacBook Pro má jako první MacBook s procesorem M1 tiché aktivní chlazení. Co se baterie týče, vydrží až 17 hodin surfování po internetu a 20 hodin přehrávání videa. Výdrž baterie je tedy dvojnásobná oproti předchozí generaci.

Neskutečný výkon díky jednomu malému čipu

V jediném miniaturním čipu Apple M1 je integrované 8jádrové CPU, 8jádrové GPU a 16jádrový Neural Engine. MacBook Pro je tedy neuvěřitelně rychlý a výkonný, přičemž podle slov kalifornského giganta je CPU až 2,8× rychlejší než procesory předchozí generace. Neural Engine navíc umožňuje až 11× rychlejší strojové učení.

„Nikdy tu nebyl čip jako M1, náš průlomový procesor pro počítače Mac. Stavěli jsme na více než deseti letech navrhování špičkových čipů pro iPhone, iPad a Apple Watch. M1 představuje pro počítače Mac zcela novou éru,“ uvedl Johny Srouji, senior viceprezident hardwarových technologií v Applu. Podle jeho slov je M1 zdaleka nejlepší čip, jaký kdy společnost Apple vytvořila.

Další funkce a parametry MacBooku Pro

MacBook Pro má vylepšenou FaceTime kameru s možností detekce tváře, Touch ID pro rychlý přístup i snadné ověřování nákupů, Wi-Fi 6, 802.11ax, mikrofony studiové kvality (soustava tří mikrofonů), dva porty Thunderbolt s podporou USB 4, úložiště až 2 TB a 16 GB operační paměti. Samozřejmostí jsou Magic Keyboard, Retina displej a TouchBar.

MacBook Pro má zdokonalenou klávesnici Magic Keyboard s nůžkovým mechanismem. Odezva je rychlá, psaní na klávesnici je tiché.

Cena nového 13palcového MacBooku Pro s procesorem M1 začíná na 38 990 korunách. Do prodeje se dostane 17. listopadu.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více