Alza se pochlubila výsledky akce Black Friday, utržila přes 3 miliardy korun

Alza se pochlubila výsledky akce Black Friday, utržila přes 3 miliardy korun

Největší český obchod s počítači a elektronikou, společnost Alza.cz a.s. dosáhla za poslední tři týdny, kdy probíhala akce Black Friday, ve všech zemích obratu 3,3 miliardy bez DPH. Meziroční nárůst činí 17 %. Celkem se v rámci akce prodalo přes 4 miliony kusů zboží a vyřídilo přes 1,1 milionů objednávek.

Špička v tomto náročném období přišla právě v pátek 29. listopadu. V tento den se odbavilo celkem 75 tisíc objednávek, tedy 1 objednávka každou 1,14 vteřinu po dobu 24 hodin, za 237 mil Kč, což je dorovnání dosavadního rekordu,“ doplnil Petr Bena, obchodní ředitel Alza.cz  s tím, že firma dosáhla i rekordu v hodnotě zboží na skladech – to dosáhlo výše 6 miliard, což je 6,5 milionů kusů zboží.

Přímo na výdejních pobočkách v Čechách i na Slovensku je k odběru ihned 25 tisíc mobilních telefonů, 55 tisíc domácích spotřebičů, 10 tisíc konzolí a her, 30 000 drogistických produktů a 20 000 kusů hraček, 11 000 produktů ze segmentu auto-moto a mnohé další.

Nejprodávanější produkty v České republice

 1. Mobilní telefony
 2. DVBT2 Set-top boxy
 3. Video kabely a příslušenství pro Set-top boxy
 4. Knihy
 5. Televize
 6. Stavebnice Lefo
 7. Bezdrátová sluchátka
 8. Datové kabely

Nejprodávanější produkty na Slovensku

 1. Mobilní telefony
 2. SSD disky
 3. Datové a síťové kabely
 4. Bezdrátová sluchátka
 5. Stavebnice Lego
 6. Paměťové karty
 7. Hry pro konzole
 8. Příslušenství pro mobilní telefony

Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obraty roku 2018, ve kterém Alza utržila 25 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce (unikátní samoobslužné Prodejny budoucnosti, doručování do tzv. Alza HomeBoxu, platba a prodej BTC a LTC ve vlastních platebních automatech, nabídka elektromobilů on-line, zavedení unikátních služeb Třetinka, Zkušebka, výuka na VŠE, výrobky vlastní značky AlzaPower, expanze do Maďarska, Rakouska a další).

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více