Rodinné sdílení na iPadu

Rodinné sdílení na iPadu

Chcete se svou rodinou sdílet různá data, ale nevíte, jak vše jednoduše nastavit ve svém iPadu? Připravili jsme pro vás prostý návod, jak si tuto funkci snadno a rychle zprovoznit.

Díky rodinnému sdílení je možné podělit se s ostatními členy rodiny o zakoupené položky, předplatné, tarif úložiště na iCloud a další data. Není přitom potřeba, abyste používali stejný účet.

Předtím, než začnete s nastavování, je nutné, aby jeden dospělý v rodině (označen jako Organizátor) rozhodl o tom, jaká data, aplikace a funkce spolu budete v rámci skupiny sdílet. Organizátor smí přizvat maximálně 5 členů rodiny, kterým stačí se už jen připojit. Nemusí už nic dalšího manuálně nastavovat. Pozor, současně můžete být příslušníkem pouze jedné rodinné skupiny.

Jak nastavit rodinné sdílení na iPadu?

 1. Otevřete si aplikaci “Nastavení”.
 2. Klikněte na své jméno, např. “Jiří Boháč”.
 3. Posunujte dolů a vyberte “Rodinné sdílení”.
 4. Klikněte na “Nastavit rodinu” a dále postupujete podle informací na displeji vašeho iPadu.
 5. V následujícím kroku do své virtuální rodiny přizvěte jednotlivé členy (maximálně 5 osob) kliknutím na “Pozvat lidi”. V tomto kroku můžete také vytvořit účet svému dítěti pomocí volby “Vytvořit dětský účet”. Dětský účet je určen pro děti do 15 let (liší se dle jednotlivých států) a vytvořit ho mohou pouze zákonní zástupci dítěte. Nastavení takového typu účtu je delší proces, z toho důvodu je mu věnován samostatný článek.

Člena rodiny je možné přidat i později v aplikaci “Nastaven픓Vaše jméno” > “Rodinné sdílení”. Následně vyberete volbu “Pozvat uživatele”. Pozvánku k účasti pošlete pomocí aplikací AirDrop, Zprávy anebo Mail. Kromě toho lze jednotlivé příslušníky pozvat také osobně kliknutím na “Pozvat osobně”. Poté už jen daný člen rodiny zadá své Apple ID a heslo na vašem iPadu.

Nastavení položek pro rodinné sdílení:

 1. Otevřete si aplikaci “Nastavení” > “Vaše jméno” > “Rodinné sdílení”.
 2. Ze seznamu funkcí a aplikací klikněte vždy na tu, kterou chcete sdílet a dále postupujte podle pokynů na displeji vašeho zařízení.
 3. Příklad: Kliknu na funkci “Sdílení nákupů”. Objeví se obrazovka, která vás informuje o tom, že budete sdílet filmy, nakoupenou hudbu, TV pořady, knihy a aplikace bez nutnosti sdílení stejného účtu. Klikněte na “Pokračovat”. Dále jste upozorněni na to, že pro všechny existující i budoucí nákupy bude použita vámi sdílená platební metoda. V posledním kroku už jen rozešlete pozvánky ke sdílení ostatním členům rodiny. A je to.

Obdobně lze nastavit i další funkce a aplikace k rodinnému sdílení. S rodinou je například možné sdílet tarif úložiště na iCloud ( “Nastaven픓Vaše jméno” > “Rodinné sdílení” > ”Úložiště na iCloud” ) a předplatné na Apple Music, Apple Arcade a Apple TV+ ( “Nastavení” > “Vaše jméno” > “Rodinné sdílení” > ”Apple Music/Apple Arcade/Apple TV+” ). Chcete-li se svou rodinou sdílet polohu, pak postupujte opět cestou “Nastavení” > “Vaše jméno” > “Rodinné sdílení” a zde vyberte “Sdílení polohy”. Ostatní členové rodiny prostřednictvím aplikace “Najít” zjistí, kde se právě nacházíte. Pomocí aplikace “Najít” je možné vyhledat i ztracená zařízení každého člena rodiny.

V případě, že do vašeho rodinného sdílení patří i děti, je možné jim zapnout užitečné funkce, mezi které patří “Požádat o koupi” anebo “Nastavení času u obrazovky”. Máte tak přehled o tom, za co by chtěli utrácet a kolik času stráví průměrně u obrazovky.

Co když se rozhodnete ukončit rodinné sdílení?

 1. Otevřete si aplikaci “Nastavení” > “Vaše jméno”“Rodinné sdílení” > “Vaše jméno”.
 2. Poté je možné:
  1. Rozpustit rodinnou skupinu. Vyberte volbu “Zastavit rodinné sdílení”. Tento výběr může provést pouze organizátor skupiny.
  2. Opustit rodinnou skupinu. Vyberte volbu “Přestat používat rodinné sdílení”. Děti nemohou samy opustit rodinné sdílení a před jejím rozpuštěním musí být přesunuty do jiné skupiny.

Výhodu tohoto sdílení vidíme především ve snadno dostupném obsahu a datech, která jsou společná jednotlivým příslušníkům rodinné skupiny a zároveň příležitosti ušetřit peněžní prostředky za předplatné a tarif úložiště na iCloud. Nastavení dětských účtů s možností kontroly dospělou osobou je v dnešní době nutností. Rodinné sdílení lze stejným způsobem nastavit i z vašeho iPhone a MacBook.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více