Plavání s Apple Watch Series 5 – všechno, co potřebujete vědět

Plavání s Apple Watch Series 5 – všechno, co potřebujete vědět

Apple Watch Series 5 si bez váhání můžete vzít i na plavání do bazénu. Hodinky vám budou spolehlivě počítat například uplavané bazény nebo tempa při plavání na otevřené vodě. Stejně jako u předchozích generací Series 2, Series 3 a Series 4 nedoporučujeme hodinky Apple Watch Series 5 používat v páře nebo v sauně.

Jak aktivovat cvičení?

  1. Otevřete aplikaci Cvičení na svých Apple Watch Series 5. 
  2. Vybertesi Plavání v bazénu (plavecký bazén, klidný rybník - počítá uplavané bazény) nebo Plavání na otevřené vodě (při plavání v moři, rybníku nebo na jezeře - počítá tempa).
  3. Klepnutím zahajte cvičení nebo klepněte na tlačítko Další a nastavte cíl spálených kalorií při plavání, uplavanou vzdálenost nebo odpočet času na cvičení.
  4. U Plavání v bazénu můžete otočením korunky Digital Crown nastavit celkovou délku bazénu. Tímto nastavením pomůžete hodinkám přesněji měřit uplavané bazény a vzdálenost.
  5. Klepněte na Spustit.
  6. Nechte proběhnout třísekundový odpočet.

Ukončení cvičení

  1. Stisknutím korunky Digital Crown na pravé straně spolu s bočním tlačítkem pozastavte cvičení.
  2. Otočením korunkou Digital Crown odemkněte obrazovku.
  3. Přejeďte prstem doprava a klepněte na tlačítko Ukončit.

Voděodolné podle normy ISO 22810:2010

Apple Watch Series 5 a novější jsou voděodolné do 50 metrů podle normy ISO 22810:2010. Vodotěsnost je též označována jako 5 ATM. Vhodné pro stříkající vodu, déšť, sprchování, mytí rukou a plavání při hladině.

Apple Watch Series 5

Voděodolnost řemínků

Řemínky s klasickou přezkou, kožené řemínky, řemínky s moderní přezkou, milánský tah a řemínky s článkovým tahem nejsou v žádném případě voděodolné. Jejich případné poškození vlivem vody nelze reklamovat.

Vodní sporty

Hodinky Apple Watch Series 5 byste v žádném případě neměli používat při přístrojovém potápění, vodním lyžování a dalších aktivitách, ve kterých se hodinky dostávají do kontaktu s vodou s vyšším tlakem. Vyhnout byste se měli i potápění do vyšších hloubek.

Nepřesné měření barometrického výškoměru

Když se u Apple Watch Series 5 dostane voda do odvětrávacího otvoru (třeba při plavání nebo dešti), nemusí barometrický výškoměr měřit úplně přesně. Nemusíte se bát, hodinky nejsou rozbité. Voda se brzy vypaří a barometrický výškoměr bude zase měřit normálně.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více