Plavání s Apple Watch Series 1 – všechno, co potřebujete vědět

Plavání s Apple Watch Series 1 – všechno, co potřebujete vědět

První generace Apple Watch Series 1 jsou sice odolné proti polití vodou a dešti, ale v žádném případě je nedoporučujeme používat při plavání nebo je jakkoliv ponořovat. Tato odolnost je navíc při častějším nošení značně snížena. Rovněž nedoporučujeme nošení do sauny nebo páry. Hodinky Apple Watch Series 1 a Apple Watch (1. generace) splňují specifikaci vodovzdornosti IPX7 podle normy IEC 60529. Písmeno X značí, že tyto hodinky nebyly testovány proti odolnosti vůči prachu.

Specifikace IPX7 normy

Protected against water immersion”, zařízení je odolné proti krátkodobému ponoření do klidné vody. Produkt je chráněn proti krátkodobému ponoření do vody až do hloubky 1 metr pod vodní hladinu po dobu až 5 sekund.Apple Watch Series 1

Československá norma E 60 529

Norma platí pro ochranu elektrických zařízení krytem, kdy je způsob ochrany vyjádřen pomocí IP kódu. Pro zkrácené označení ochrany krytem v „IP kódu" (protection provided by enclosure - IP code) je v normě použit termín „krytí". Tento termín odpovídá smyslem definici „krytí" podle článku 04 předchozí ČSN 33 0330 z 9. 4. 1979, které bylo definováno jako „každé opatření tvořící část elektrického zařízení (např. kryt s otvory nebo bez nich) na ochranu osob před nebezpečným dotykem živých nebo pohybujících se částí a na ochranu elektrického zařízení před poškozením, které by mohlo nastat vniknutím cizích těles a vody do elektrického zařízení".

Více informací o normě E60529.

Pokud tedy plánujete koupit starší model Apple Watch Series 1 kvůli měření vašich plaveckých výkonů, pak budete muset zvolit jednu z novějších generací.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více