Na co nesmíte zapomenout při prodeji nebo dárování iPodu?

Na co nesmíte zapomenout při prodeji nebo dárování iPodu?

Rozhodli jste se vyměnit svůj iPod za nový? Chcete stávající model výhodně prodat v Apple bazaru? Než svůj iPod někomu prodáte, darujete nebo použijete na protiúčet v kamenné prodejně, nezapomeňte na následující kroky. Vyhnete se tak nepříjemnému zjištění, že nový majitel nebo servisní technik má přístup k vašim osobním údajům a soubůrm a předejdete problémům s neodhlášením vašeho Apple ID.

1. Vytvořte si zálohu dat, souborů a kontaktů

Nejdůležitější jsou vaše data. Přesvědčte se, že máte k dispozici aktuální zálohu a můžete se k ní kdykoliv vrátit a obnovit ji. Doporučujeme automatické zálohování iPodu pomocí Zálohy na iCloudu. Pokud tento způsob zálohování nevyužíváte, doporučujeme ji nastavit alespoň v den prodeje. Nezapomeňte na důležitá data a informace ve zprávách.

2. Zrušte spárování s jinými zařízeními

Pokud ke svému iPodu máte spárována další zařízení - např. Apple Watch, tak je nejdříve odstraňte ze zařízení. Klasické odpojení Bluetooth párování nestačí. V aplikaci pro Apple Watch můžete spárování přímo zrušit. Postačí v aplikaci Watch otevřít panel Moje hodinky. U spárovaných hodinek klepněte na ikonku informací (i) a vyberte možnost Zrušit spárování Apple Watch.

3. Odhlaste se z iCloudu, iTunes a App Store

Jestliže máte váš iPod zazálohovaný, můžete se odhlásit ze služby iCloud. Pokud používáte iOS 10.3 nebo novější, pak otevřete Nastavení a klepněte na Vaše jméno. Sjeďte dolů a klepněte na Odhlásit se. Systém bude vyžadovat heslo k vašemu Apple ID. Po zadání hesla klepněte na Vypnout

Pokud máte verzi iOS 10.2 a starší, otevřete si Nastavení, klepněte na záložku iCloud a následně na záložku Odhlásit se. Následně znovu klepněte na Odhlásit se a Smazat zařízení. Následně budete vyzváni k zadání heslo k vašemu Apple ID. V případě verze iOS 1.2 nezapomeňte na odhlášení z iTunes a App Store. Stačí přejít do Nastavení, otevřít záložku iTunes a App Store, dále Apple ID a klepnout na Odhlásit se.

4. Obnovte iPod do továrního nastavení

Posledním bodem je obnova iPodu do továrního nastavení. Tím dojde k odstranění všech osobních souborů, dokumentů, obrázků, fotografií, videí, kontaktů a informací ze zpráv, které iPod obsahuje. Uvedete tak telefon do podoby, ve které jste ho zakoupili. Pokud jste všechny předchozí kroky udělali správně, může si ho nový majitel nastavit podle sebe a přihlásit ke svému Apple ID.

Pro obnovení do továrního nastavení otevřete Nastavení, klepněte na záložku Obecné, následně Obnovit a finálně Smazat data a nastavení. V případě, že jste měli v iPodu aktivovanou službu Najít zařízení, pravděpodobně budete muset ještě jednou zadat heslo ke svému Apple ID. Následně bude spuštěno automatické obnovení iPodu. 

Nyní máte svůj iPod připraven k prodeji, darování nebo předání na protiúčet. Zbývá ho jen vrátit do krabičky a doplnit originální příslušenství tak, aby posloužil dalšímu majiteli. Nedaří se vám zazálohovat váš iPod nebo máte problém s odhlášením ze služeb iCloud, iTunes nebo App Store? Napište nám na redakce@oapple.cz a pokusíme se váš problém společně vyřešit.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více