Máte zaseklý Touch Bar na vašem MacBooku Pro? Tady je řešení

Máte zaseklý Touch Bar na vašem MacBooku Pro? Tady je řešení

Všechny aplikace využívají procesy v pozadí, které ovlivňují funkce vašeho zařízení. Stejně jako ostatní aplikace využívá tyto procesy i váš Touch Bar. Pokud se vám zasekne aplikace, lze ji jednoduše vypnout a obnovit její funkci. Proces můžete nuceně vypnout, když v Docku kliknete na ikonu aplikace a zvolíte možnost Vynuceně ukončit. Druhou možností je zobrazení samostatného okna pro vynucené ukončování aplikací. Toto okno vyvoláte pomocí klávesové zkratky Command + Option + Escape.

Bohužel Touch Bar tímto způsoben neukončíte a pokud se vám zasekne, budete ho muset ukončit jinak. Pro jeho restart musíte otevřít aplikaci Monitor aktivity. Najdete ho ve Finderu ve složce Aplikace a podsložce Utility. Jde vlastně o „správce úloh“, který můžete znát např. z prostředí Windows. V správci najděte všechny procesy, které na vašem zařízení právě běží.

Potřebné okno najdete také pomocí vyhledávání ve Spotlightu (Command + mezerník). Tam stačí otevřít sekci CPU v horním menu a do pravého horního textového pole napsat výraz „touchbar“. Poté by se vám měl otevřít proces TouchBarServer. Na tento proces stačí kliknout a v horním levém horu kliknout na křížek. Konečně se vám zobrazí okno s upozorněním na ukončení procesu. Vám pak stačí pouze kliknout na tlačítko Vynutit ukončení a Touch Bar se restartuje.

Kromě ukončování aplikací můžete v Monitoru aktivit sledovat také zatížení vašeho zařízení, spotřebu paměti apod. Pokud tak hledáte aplikaci, která zabírá nejvíce CPU, stačí se prokliknout do požadované záložky a pak už jen sledovat, jaké aplikace vám v počítači běží a které zrovna nepotřebujete. Jednoduše tak můžete vypínat a spravovat veškeré procesy, které ve vašem zařízení probíhají.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více