Jak změnit e-mailovou adresu nebo telefon u svého Apple ID účtu?

Jak změnit e-mailovou adresu nebo telefon u svého Apple ID účtu?

Měníte zaměstnání a brzy ztratíte přístup k firemnímu e-mailu nebo telefonnímu číslu, které máte propojený s vašim Apple ID? Blíží se konec vašeho studia a vy nemáte možnost nadále využívat školní e-mail? Ať je důvod jakýkoliv, je dobré vědět, že e-mailovou adresu i telefonní číslo u svého Apple ID můžete kdykoliv změnit

Používáte e-mailovou adresu

V případě, že pro přihlašování k produktům a službám Apple používáte e-mailovou adresu od jiného poskytovatele než je společnost Apple (např. firemní e-mail, školní e-mail, dočasný pracovní e-mail, e-mail služeb třetích stran jako seznam.cz, gmail.com, atd.), můžete tuto e-mailovou adresu změnit na jinou libovolnou adresu. Tuto změnu můžete provést nejen ve webovém prohlížeči, ale přímo v iPhonu, iPadu, iPodu nebo v předvolbách na Macu. Změna e-mailové adresy v tomto případě vyžaduje vaší autorizaci a ověření nové e-mailové adresy.

Současně můžete začít využívat alternativní e-mailovou adresu od Applu, která končí na jednu z koncovek @icloud.com, @me.com nebo @mac.com. Tuto adresu si můžete zřídit ve svém Apple ID účtu na této stránce. Koncovky @me.com a @mac.com mohou nadále využívat pouze dříve registrovaní uživatelé. Pro nové uživatele (po roce 2012) je určena výhradně koncovka s adresou @icloud.com.

Jestli jste své Apple ID v minulosti registrovali na e-mailovou adresu končící @icloud.com, @mac.com nebo @me.com, tak nemáte možnost změnit tuto adresu na libovolného poskytovatele (např. firemní e-mail, školní e-mail, seznam.cz, gmail.com, atp).

Změna e-mailové adresy na iPhonu, iPadu nebo iPodu

 1. Klepněte na ikonu Nastavení
 2. Klepněte na vaše jméno nebo vaši fotografii
 3. Klepněte na záložku Jméno, telefonní čísla, e-mail
 4. V záložce K zastižení klepněte na odkaz Upravit (vpravo na řádku)
 5. Klepněte na odkaz Přidat e-mail nebo telefonní číslo
 6. Postupujte dle pokynů na obrazovce

Ověření e-mailu

V případě, že si nastavíte novou e-mailovou adresu pro přihlašování k vašemu Apple ID, bude nutné ji autorizovat prostřednictvím ověřovacího kódu, který obdržíte na uvedenou novou e-mailovou adresu ihned po odeslání žádosti. Zkontrolujte dvakrát, zda zadáváte správně tvar nové adresy.

Používáte telefonní číslo

Pokud pro přihlašování ke svému Apple ID používáte autorizaci prostřednictvím telefonního čísla, můžete změnu provést v nastavení vašeho účtu přímo ve webovém prohlížeči nebo na jednom z produktů Apple – iPhone, iPad, iPod v sekci Nastavení > Klepnutí na vaše jméno > Klepnutí na Jméno, telefonní čísla, e-mail > Klepnutí na odkaz Upravit v kolonce „K zastižení na“.

Změna telefonu na iPhonu, iPadu nebo iPodu

 1. Klepněte na ikonu Nastavení
 2. Klepněte na vaše jméno nebo vaši fotografii
 3. Klepněte na záložku Jméno, telefonní čísla, e-mail
 4. V záložce K zastižení klepněte na odkaz Upravit (vpravo na řádku)
 5. Klepněte na odkaz Přidat e-mail nebo telefonní číslo
 6. Postupujte dle pokynů na obrazovce

Ověření telefonního čísla

Stejně jako v případě změny e-mailové adresy je nutné autorizovat změnu prostřednictvím zaslané SMS textové zprávy, ve které bude ověřovací kód. V případě, že neobdržíte ověřovací kód, zkontrolujte zda se telefonní číslo již nepřidalo bez nutnosti autorizace (děje se tak v případě, že je telefonní číslo sekundárním přihlašovacím údajem), popř. zda jste správně zadali předvolbučíslo

Stále se vám nedaří změnit vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo? Ztratili jste přístup k vašemu e-mailu a nemáte možnost jej získat zpátky? Napište nám na redakce@oapple.cz a my se pokusíme vymyslet vhodné řešení.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více