Jak trvale odstranit svůj Apple ID účet a na co si u toho dát pozor?

Jak trvale odstranit svůj Apple ID účet a na co si u toho dát pozor?

V rámci svého Apple ID máte plnou kontrolu nad soukromím a daty. S tím souvisí i možnost kdykoli a z jakéhokoliv důvodu trvale smazat vlastní účet Apple ID. Co vlastně znamená trvalé odstranění Apple ID a jak na to?

Co znamená odstranění Apple ID?

Odstraněním účtu Apple ID dojde:

 1. K trvalému odstranění všech osobních údajů.
 2. Ke ztrátě přístupu k obsahu a službám, které jsou s účtem propojeny.
 3. Ke ztrátě přístupu k aplikacím a jejich obsahu vyžadujících autorizaci prostřednictvím vašeho Apple ID.
 4. K trvalému odstranění všech fotografií, videí a další dokumentů, které jsou uloženy ve službě iCloud.
 5. K zamezení možnosti přijímat nebo odesílat zprávy prostřednictvím služby iMessage. Odstraněna bude také historie těchto zpráv.
 6. K zamezení možnosti přijímat nebo odesílat e-mailové zprávy prostřednictvím všech e-mailových klientů a aplikace Mail. Současně bude odstraněna historie všech e-mailů.
 7. K zamezení možnosti využívat bezplatné i placené aplikace dostupné výhradně prostřednictvím služby AppStore.
 8. Ke ztrátě všech osobních souborů, dokumentů, složek a jejich obsahu ve všech vašich zařízeních.
 9. Ke zrušení všech naplánovaných schůzek v Apple Store nebo otevřených žádostí v AppleCare.
 10. Ke ztrátě možnosti využívat další služby jako Apple Pay, Najít iPhone, Apple Books, iTunes nebo FaceTime.

Odstranění Apple ID je nevratné, trvalé. Společnost Apple upozorňuje, že již smazaný účet není možné obnovit, rovněž není možné obnovit žádná data z výše zmíněných služeb nebo aplikací. Pokud si stále nejste jisti tím, zda chcete účet trvale smazat, nabízí Apple možnost dočasné deaktivace účtu.

Co udělat před odstraněním Apple ID?

 1. Vytvořte si zálohu – v případě, že jste svůj Apple ID účet využívali delší dobu, určitě nebudete chtít přijít o své kontakty, poznámky, události v kalendáři, fotografie z dovolené, videa z oslav, naskenované dokumenty z práce nebo ze školy a spoustu jiných dat, které můžete mít uloženy na iCloudu.
 2. Zrušte si všechna předplatná – doporučujeme zkontrolovat a případně zrušit všechna aktivní předplatná, která již nebudete využívat. Ke zrušení by mělo dojít i automaticky odstraněním účtu. Takto však budete mít jistotu, že jste na nic nezapomněli.
 3. Překopírujte si zprávy a e-maily – pakliže používáte aplikaci Mail a posíláte textové zprávy prostřednictvím služby Zprávy, vytvořte si jejich zálohu, abyste k nim měli i nadále přístup a mohli k nim přistupovat na novém zařízení.
 4. Odhlaste se ze všech Apple zařízení – používáte více zařízení? Ze všech se nejdříve odhlaste nebo odeberte účet s vaším Apple ID. Přejdete tak komplikacím s jejich odstraňováním po smazání účtu.
 5. Pokračování v programu iPhone Upgrade – jste‑li členy programu iPhone upgrade, musíte i nadále pokračovat ve splácení svého zařízení.
 6. Promyslet si odstranění účtu – opravdu potřebujete účet smazat? Není možnost se v budoucnu vrátit? Neexistuje riziko, že budete nějaké služby nebo aplikace postrádat? Stojí vás Apple ID nějaké peníze? Přináší nějaký užitek? Odstranění je náročné a trvalé – pořádně si ho promyslete.
 7. Vyřídit objednávky – smazání nezruší opravy ani objednávky z Apple Storu.

Jak odstranit účet Apple ID

Na jednom ze svých Apple zařízení přejděte na tuto stránku, přihlaste se a pokračujte návodem níže:

 1. Přejeďte dolů do sekce Data a soukromí
 2. Klikněte na odkaz Spravujte svá data a soukromí
 3. V sekci Smazání účtu vyberte odkaz Požádejte o smazání účtu
 4. Vyberte nebo popište důvod trvalého smazání účtu a klikněte na tlačítko Pokračovat
 5. Přečtěte si podmínky smazání účtu a případně potvrďte seznámení se s nimi
 6. Klikněte na tlačítko Pokračovat
 7. Vyberte ze seznamu, jak chcete získat zpětnou vazbu k odstranění vašeho účtu – doporučujeme zadat jinou e-mailovou adresu
 8. Nyní získáte 12-ti místný ověřovací kód, který si bezpečně uschovejte (doporučujeme přepsat, vytisknout i elektronicky zaznamenat) – slouží pro možnost budoucí komunikace se zákaznickou podporou Apple. Bez tohoto kódu sice zákaznickou podporu můžete kontaktovat, ale již se nemůžete žádným údajem identifikovat a ověřit. Po zaznamenání ověřovacího kódu klikněte na Pokračovat.
 9. Zadejte heslo, kterým se přihlašujete ke svému Apple ID účtu, klikněte na Pokračovat.
 10. Vložte 12-ti místný ověřovací kód, který byl vygenerován dva kroky zpátky (pro kontrolu, zda tento kód opravdu máte). Po vložení klikněte na Pokračovat.
 11. V modálním okně klikněte na Smazat účet.

Po těchto 11. krocích společnost Apple obdrží žádost o smazání vašeho účtu. Z bezpečnostních důvodů jsou všechny žádosti o trvalé odstranění účtu nejdříve manuálně ověřeny. Apple informuje, že proces ověření může trvat až týden od odeslání žádosti. Po tuto dobu zůstane účet plně aktivní.

Plánujete svá zařízení Apple někomu prodat?

Pokud plánujete prodat všechny své Apple produkty, nezapomeňte se před smazáním účtu z těchto zařízení odhlásit. V případě, že tak neučiníte a Apple smaže vaše Apple ID, nebude možné tato zařízení používat.

Máte problém se smazáním vašeho účtu? Napište nám na e-mail redakce@oapple.cz a my vám rádi poradíme.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více