Jak připojit Xbox One ovladač k vašemu iPhonu nebo iPadu?

Jak připojit Xbox One ovladač k vašemu iPhonu nebo iPadu?

Jste vášnivým hráčem her na iPhonu nebo iPadu? Máme tip, jak můžete svůj herní zážitek ještě vylepšit. K vašemu zařízení je možné připojit ovladač z herní konzole Xbox One. Samotné propojení ovladače a iPhonu nebo iPadu je velmi jednoduché. Pozor si musíte dát na verzi vašeho ovladače. Tím spíš, pokud ovladač plánujete koupit právě pro hraní na iPhonu nebo iPadu bez konzole Xbox One. 

Jaký ovladač Xbox One lze použít?

Pokud si plánujete dokoupit pouze ovladač konzole Xbox One, pak se musí jednat o nový model s podporou Bluetooth. Kromě popisu ovladače u prodejce lze kompatibilitu ověřit pomocí vzhledu. Ovladač bez podpory Bluetooth se na přední straně od verze nepodporující Bluetooth liší. 

Níže naleznete srovnání obou verzí ovladačů. Na vrchním obrázku je vidět ovladač vhodný ke spárování s vašim iPhonem nebo iPadem - tedy s podporou Bluetooth. Na spodním obrázku je vidět starší verze bezdrátového ovladače, který však se svým zařízením nespárujete. Při nákupu tedy dejte pozor, abyste si koupili vrchní model. 

Ovladač Xbox One pro Apple - podpora Bluetooth

Jak spárovat ovladač Xbox One s vašim iPhonem nebo iPadem

Postup je pro obě zařízení stejný:

  • Zapněte obě zařízení a v iPhonu/iPadu zapněte Bluetooth
  • Přejděte do Nastavení
  • Klepněte na záložku Bluetooth
  • V seznamu vyhledejte Xbox One ovladač (u nových zpravidla jako Xbox Wireless Controller) a klepněte na něho
  • Automaticky dojde ke spárování ovladače s iPhonem nebo iPadem
  • Spusťe hru a nastavte alternativní/vlastní ovládání pomocí ovladače

Možné problémy při spárování ovladače

  1. Nevidíte ovladač - Pokud nevidíte ovladač v sekci Nastavení > Bluetooth, ujistěte se, že je ovladač zapnutý a máte správnou verzi ovladače (nová generace, viz fotografie o něco výše).
  2. Nelze se připojit - Pokud se vám nedaří připojit k ovladači, zkuste ovladač vypnout. Stejný postup opakujte i s Bluetooth na vašem iPhonu nebo iPadu. Je totiž možné, že ovladač předtím používalo jiné zařízení a ovladač je s ním spárovaný. Pokud je takové zařízení ve stejné místnosti nebo dosahu signálu Bluetooth, pak je řešením u daného zařízení dočasně vypnout Bluetooth, dokud nedojde ke spárování nového zařízení a ovladače.

Nyní vám už nic nebrání vychutnat si takové hry jako je Call of Duty, Fortnite nebo PUBG pomocí herní konzole, na kterou jste zvyklí z konzolí  série Xbox One. Napište nám do komentářů, zda při hraní her na iPhonu nebo iPadu využíváte ovladače z konzolí?

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více