Jak ověřit stav a životnost baterie ve vašem iPhonu?

Jak ověřit stav a životnost baterie ve vašem iPhonu?

Dnešní generace lithium-iontových baterií nabízí maximalizaci výkonu v zařízeních Apple a ve srovnání se staršími typy baterií váží podstatně méně, vydrží déle a rychleji se nabijí.

Životnost baterií není neomezená. Pokud patříte k hráčům moderních a graficky náročných her, často sledujete videa nebo pracujete s aplikacemi náročnými na operační výkon, můžete jejich životnost častým vybíjením a dobíjením výrazně zkrátit. Tím spíš, pokud je necháte zcela vybít nebo dobíjíte na 100 % kapacity baterie. Životnost baterií z velké části závisí na stáří a četnosti nabíjení.

Člověk stárne věkem, baterie počtem cyklů

Životnost baterie je na rozdíl od lidí počítána v cyklech. Každý cyklus představuje jedno úplné vybití a nabití přístroje. Pokud například v jednom dni využijete pouze polovinu energie baterie, potom baterii úplně dobijete a stejný scénář se opakuje i následující den, pak využijete pouze jeden cyklus nabití, nikoliv dva.

Každá baterie je omezena počtem cyklů nabízí, po jehož dosažení jsou lithium-iontové baterie považované za zcela spotřebované. Nemusíte se však bát, že by tím přestalo být vaše zařízení nefunkční. Baterie se dají vyměnit v jakémkoliv autorizovaném servisu Apple.

Jak zjistit aktuální stav baterie v iPhonu?

Až do verze iOS 12+ jsme museli pro zjištění aktuální kondice baterie využívat některou z velkého množství aplikací z AppStore. Nyní dokážeme zjistit stav baterie přímo ve vašem chytrém zařízení.

Postup zjištění životnosti baterie pro iPhone

  1. Otevřete si Nastavení
  2. Klepněte na záložku Baterie
  3. Klepněte na záložku Kondice baterie
  4. Zde zjistíte hodnotu Maximální kapacita, která značí zbývající životnost baterie. Pokud zde máte hodnotu 95 %, znamená to, že vaše baterie je opotřebována pouze z 5 %. Pokud zde máte hodnotu 20 %, znamená to, že vaše baterie je opotřebována z 80 % a blíží se její spotřebování. Obecně může nižší hodnota znamenat menší dobu provozu telefonu na jeho plné nabití.

Výměna baterie iPhone v autorizovaném servisu

U všech Apple produktů s vestavěnou lithium-iontovou baterií doporučujeme provádět výměnu výhradně v autorizovaném servisu Apple. Počet cyklů baterií se liší od jejich velikosti. V iPhonech můžete počítat zhruba s 500 cykly se zachováním 80 % původní kapacity baterie. Cena nové baterie se liší v závislosti na typu zařízení a velikosti baterie. K ceně je nutné započítat také práci servisního technika, který výměnu provede.

V současné době neexistuje nástroj (aplikace nebo služba), kterým bychom mohli v iOS zjistit, kolik cyklů má vaše baterie, popř. kolik jich zbývá do jejího spotřebování.

V dalších článcích si ukážeme, jak zjistit životnost baterie u dalších Apple Produktů jako je iPad, iPod touch nebo Apple Watch. Napište nám do komentářů pod článek, jaký iPhone používáte, jak je starý a jakou má kapacitu baterie – hodnotu maximální kapacity.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více