Slash Quest - mluvící meč v rukou pasáčka ovcí

Slash Quest - mluvící meč v rukou pasáčka ovcí

Rytíř nešika s mečem ostrým jako břitva. Tak zní podtitul jedné z nejlepších her v Apple Arcade za říjen 2020. Co na vás ve hře čeká a jaký je její cíl?

V hlavních rolích této hry se objevují mluvící meč Swordie, který se neustále zvětšuje a pasáček ovcí Shep coby rytíř, který ho vytáhl ze země. Shep přislíbí Swordiemu, že jej vrátí jeho původní majitelce královně a tím zachrání království. Právě tak začíná hra plná nejrůznějších dobrodružství a nástrah, které je potřeba na cestě k cíli zdolat.

A není to vůbec jednoduché. S každým překonáním dalšího nepřítele a překážky se meč zvětšuje, jeho ovládání je kvůli tomu čím dál obtížnější. Na druhou stranu jste díky němu schopní pokořit vzdálenější překážky a větší nepřátele, na které menší meč nestačil. A tím se posouváte dál.

Ve hře vystupujete v roli meče, nikoli rytíře. O to horší je pohyb, na kterém je vlastně založená celá herní mechanika. Nemůžete se totiž přesouvat jen po přímce, ale místo toho otočíte Shepa tím, že seknete mečem doleva nebo doprava, a pak ho posunete dopředu a jdete. Je to podobné jako používat joystick jen trochu komplikovanější. Oba hrdinové v průběhu 12 úrovní hry narazí na spoustu překážek, budou muset vyřešit mnoho hádanek a poradit si s různými nástrahami na cestě. Jejich úspěšné zdolání záleží na správném směru pohybu Swordieho. Kromě toho na vás čekají desítky vedlejších výzev a úkolů, poutavé mini hry, sběratelské předměty a další. Swordiemu můžete taky dokoupit v rámci hry různé módní doplňky. Jsou vám ale jen na parádu, váš výkon nijak nezlepší.

Slash Quest je dostupný na Apple Arcade od 2. října. V rámci předplatného této služby vás vyjde na 139 Kč měsíčně. Chcete-li se odreagovat, určitě doporučujeme vyzkoušet.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více