Facebook sleduje vaši polohu i v případě, že mu to zakážete

Facebook sleduje vaši polohu i v případě, že mu to zakážete

Pokud jste Facebooku na svém telefonu zakázali sledování vaší polohy, Facebook vás sledovat nepřestal. V dopise pro senátory to potvrdili zástupci společnosti Facebook.

Facebook vaši polohu sleduje třemi způsoby a pouze jeden z nich k tomu využívá polohové služby. V dopise pro senátory stojí, že Facebook měl přístup k aktivitám svých uživatelů i v případě, že uživatel polohové služby neaktivuje. Informace o poloze si totiž Facebook zajišťoval skrze aktivity uživatelů a propojení s dalšími službami, které Facebook vlastní.

Pokud tak uživatel reagoval na nějakou facebookovou událost ohledně divadelního představení nebo koncertu v okolí nebo nahrál video s označením své polohy získal Facebook informaci o pravděpodobné poloze uživatele. Vaši polohu mohl označit také někdo z vašich přátel. Další informace Facebook získával také na základě osobních informací nebo polohy ve službě Marketplace. Pomoci mohlo také zjištění IP adresy. Ze všech těchto aspektů pak mohl Facebook vyvodit celkem přesnou polohu i bez aktivního využívání polohových služeb.

Důvod, proč chce Facebook znát vaši polohu je prý snaha o co nejlepší a nejpřesnější cílení reklamy. Senátoři za toto jednání Facebook odsuzují a volají po zásahu proti zneužívání osobních údajů a dat, které společnost zpeněžuje i v případě, že jste jí to zakázali. Kromě Facebooku měl problémy se sledováním polohy uživatelů při vypnutí funkce také iPhone 11. Apple se problému postavil čelem a slíbil jeho nápravu, těžko říct, jak bude reagovat Facebook.

Komentáře

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti Více